nowPolecam Wam bardzo dobrą książkę. Autor jest naukowcem, w jasny oraz klarowny sposób opisuje i wyjaśnia zależności zdrowego żywienia, diety, z chorobami tzw cywilizacyjnymi. Książka warta przeczytania przez wszystkich, którzy pragną zgłębić temat. Polecam ją także sceptykom lub osobom, które zmieniły swój sposób żywienia na zdrowszy, a spotykają się z niezrozumieniem czy krytyką ze strony rodziny, znajomych.

W swojej książce Campbell, który ma za sobą 40 lat bycia biochemikiem żywienia, przywołuje i interpretuje wyniki największego na świecie badania dotyczącego odżywiania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono – autor przeanalizował dietę 6,5 tysiąca osób w 65 chińskich i tajskich prowincjach (mieszkają tam ludzie nie znający naszych powszechnych chorób cywilizacyjnych. Następnie porównuje ich sposób żywienia z dietą Zachodu.

Swoją pracą kontruje panujące od dawna przekonanie o korzyściach płynących ze spożywania produktów odzwierzęcych i wykazuje ogrom mylących, nierzadko sprzecznych ze sobą informacji, jakimi żywi konsumentów przemysł spożywczy.

Solidna, gruba i ciekawa książka, do której można wracać, pożyczać, podkreślać.

Zamów tutaj

 

Nowoczesne zasady odżywiania