Kiedy przyszła na świat moja pierwsza Córeczka, otworzył się przede mną całkiem nowy, dodatkowy wymiar życia. Stałam się Matką i była to wielka rewolucja. niewPoczątkowo trudno mi było odnaleźć się w nowej roli, ale z czasem zaczęłam doceniać niezwykłe lekcje, jakie daje mi macierzyństwo. Zapragnęłam zanurzyć się w nim, doświadczać go całą sobą. Z zaskoczeniem poznawałam swoje możliwości, poczucie spełnienia oraz pełni, o których tyle czytałam będąc w ciąży. Nagle to wszystko stało się moim udziałem.
Teraz wiem, że bardzo pomogły mi w tym inne kobiety, matki, które służyły mi swoim doświadczeniem oraz wsparciem. W trakcie konsultacji oraz warsztatów, które prowadzę głównie dla mam małych dzieci, staram się obok dostarczania wiedzy zapewniać im niezbędne wsparcie tak, aby szukały własnego kształtu macierzyństwa, aby czuły się bardziej kompetentne, bardziej świadome.
Mogę śmiało powiedzieć, że te spotkania z mamami są moją wielką pasją.

O mnie
Z wykształcenia oraz zamiłowania jestem psycholożką (Uniwersytet SWPS) oraz dietetyczką (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Na co dzień staram się propagować holistyczne, całościowe podejście do zdrowia człowieka. Jestem autorką rozdziału żywieniowego „Poradnika dla zielonych rodziców” Reni Jusis oraz Magdy Targosz.

Co robię
Prowadzę konsultacje indywidualne, czasem wykłady oraz warsztaty dla kobiet w ciąży oraz rodziców małych dzieci. Piszę artykuły do gazet promujących zdrowy tryb życia, wspieram akcje społeczne takie jak Tydzień Bliskości, Wyprawa Mama, Z dzieckiem w kinie, Klub Eko Mamy. Współpracuję z miejscami działającymi na rzecz mam, takimi jak Fundacja Rodzić po Ludzku, Eko Mama Reni Jusis, Dzieci są Ważne, Stowarzyszenie Kobieteria, Pieluszkarnia, Eko Rodzice, Stowarzyszenie Stop NOP. Jako ekspertka zdrowego żywienia oraz psycholożka goszczę czasem w radio i telewizji.

O czym
jaO mamowaniu czyli:
zdrowym żywieniu, naturalnych sposobach podnoszenia odporności,

przygotowaniu do porodu oraz połogu, naturalnych metodach pielęgnacji dziecka,

skutecznym wychowywaniu,
poszukiwaniu oraz odnajdowaniu siebie w nowej sytuacji życiowej, jaką jest rodzicielstwo.

Zapraszam serdecznie
Joanna Mendecka

Joanna Mendecka
Tagi:                    

Komentarzy do 5 thoughts on “Joanna Mendecka

 • 5 kwietnia 2011 z 12:24
  Permalink

  Pani Joanno, życzę wszystkiego dobrego dla Pani i nowo narodzonej dzidzi!!!

 • 5 kwietnia 2011 z 13:02
  Permalink

  bardzo sie ciesze i gratuluje drugiej córeczki. niech rosnie zdrowo i smacznie:)
  pozdrawiam
  gosia

 • 5 kwietnia 2011 z 20:21
  Permalink

  Pani Joanno,serdecznie gratuluję narodzin drugiej córci! Zosia duża dziewczyna mam nadzieję,że pozwoli Pani wkrótce popracować zwłaszcza w Wielkopolsce Dużo zdrowia dla Pani i ślicznej Zosieńki

 • 10 kwietnia 2011 z 20:25
  Permalink

  Pani Joasiu mam nadzieję, że u Pani i u maleństwa wszystko dobrze:)z niecierpliwością czekamy na Pani powrót, konsultacje i warsztaty. Szczególnie czekam na Panią w Wielkopolsce:) Pozdrawiam gorąco

 • 25 kwietnia 2011 z 20:29
  Permalink

  Bardzo dziękujemy za życzenia!

Komentowanie wyłączone