Mamowanie.pl jest marką rodzinną. Stworzyliśmy ją wspólnie z mężem po narodzinach naszej pierwszej córki w 2007 roku.

Wszystko zaczęło się kilka lat wcześniej. Oboje sporo chorowaliśmy i w pewnym momencie zorientowaliśmy się, że medycyna tradycyjna nie jest w stanie zaoferować nam niczego oprócz leków. Leków, które działają, owszem, ale jedynie w momencie ich brania. Przy jakiejkolwiek przerwie nasze objawy wracały, a organizm był coraz bardziej osłabiony. Dodatkowo w którymś momencie lekarze orzekli, że prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli dzieci.

weW związku z tym zaangażowaliśmy się w poszukiwania, wertowaliśmy książki dietetyczne, uczyliśmy się  wpływu odpowiedniego żywienia na zdrowie człowieka, praktykowaliśmy jogę, medytacje, modliliśmy się, ukończyliśmy kursy  gotowania według ajurwedy, holistycznego dbania o zdrowie człowieka, uczęszczaliśmy na wykłady lekarzy, którzy uczyli nas podstaw medycyny praktycznej, ja rozpoczęłam podyplomowe studia żywienia człowieka i dietetyki, mąż zaczął gotować według kuchni pięciu przemian. Oboje jesteśmy z wykształcenia psychologami, więc wiedzieliśmy jak ważne jest połączenie psyche z ciałem i w jaki sposób powinniśmy zadbać o obie sfery.

Efektem tych poszukiwań była całkowita zmiana diety, rozwój, świetne zdrowie, a z czasem dwie cudowne, radosne, piękne i mądre córki :)

Jak to zwykle w życiu bywa, podobne przyciąga podobne i szybko zaczęli się do nas zgłaszać ludzie, którzy również poszukiwali zdrowszego sposobu na życie, którzy chcieli zdrowo żywić swoje dzieci, wyleczyć je z chorób przy pomocy diety. Organizowanie oraz prowadzenie warsztatów i konsultacji nabierało tempa. Spotkania z ludźmi stały się silną motywacją do  dalszej nauki pod okiem lekarki, do dalszych poszukiwań, pisania artykułów, wymyślania przepisów. Stworzyliśmy zatem MAMOWANIE.PL, dzięki któremu możemy dzielić się sprawdzoną wiedzą.

Joanna i Bartek Mendeccy

 

Jak powstało Mamowanie.pl

Komentarz do “Jak powstało Mamowanie.pl

 • 20 kwietnia 2012 z 21:05
  Permalink

  I just gave myself the proper amount of time to finally read all of your website and to realize it’s potential as an agent for change. Your story of healing is simply miraculous and I feel that the miracle unquestionably happened because of your passionate love of children. I am so happy that countless couples in your predicament may now read your story. Congratulations!.
  And also CONGRATULATIONS ON THE PROFICIENT AND INTELIGENT USE OF THE WEBSITE, IN PERSUIT OF INFORMING rather than selling.
  With Love
  Irena Polkowska Rutenberg

Komentowanie wyłączone